top of page

Miben különbözik egy drága sampon az olcsótól? Szükséges érte sokat fizetni?

Cikkünkben eláruljuk, hogy megéri-e a fáradságot és pénzt költeni drága hajápoló szerekre, vagy elég lesz-e a sima drogériás sampon.


Hajápolás: Tényleg kellenek a drága kencék?


Bevallom igazi szépségnomád vagyok, nem szeretek túl sokat pepecselni a hajammal vagy a bőrömmel. Szerencsére egyikkel sem kell nagyon foglalkoznom, mert dús erős hajjal és egyenletes bőrrel áldott meg az élet. Néha ennek ellenére kicsit lelkiismeretfurdalást érzek amiatt, hogy lusta vagyok ötlépéses hajápolási rutint kialakítani vagy tízlépéses bőrápolási rutinba fogni. Valószínűleg nem vagyok egyedül azzal, hogy bőven megelégszem egyetlen arckrémmel és egy megfizethető árú samponnal. Na de, mivel néha szorongat hogy a barátaim meg a cikkek a bőr vagy a hajápolás fontosságáról regélnek, ezért utánaolvastam tényleg szükséges-e a drága sampon és  mindenféle hajpakolás. Tényleg megérik az árukat? Tényleg többet tudnak, vagy csak sima marketingfogás?


A samponmárkák persze mindent megtesznek, hogy termékeiket a lehető legszélesebb körben reklámozzák, és meggyőzzék a potenciális vásárlókat arról, hogy drága terméket kell vásárolniuk.  Laura Waters, a Huddersfieldi Egyetem gyógyszerészeti elemző professzora szerint a legtöbb sampon nátrium-dodecil-szulfát (SDS) és nátrium-lauril-szulfát (SLS) vegyi anyagokkal távolítja el a fejbőr zsírját. Tehát ha csak a szennyeződéseket és a zsírt szeretnénk eltávolítani, használhatjuk a legolcsóbb sampont anélkül, hogy külön fizetnénk a márkanévért. 



 

Más az összetétel


Azt azonban tudni kell, hogy az olcsóbb sampon összetétele tápanyag-összetevőkben szegényes, emiatt a hajmosás után nagyon hamar túl szárazzá válhat a haj. A drágább samponok általában további összetevőket is tartalmaznak a haj egészségének megőrzése érdekében. Ha hajat mosol, arra is figyelj hogy ne mosd meg a hajad samponnal a teljes hosszában, mert a gyökerekből kifolyó mosószer-maradék is megtisztítja a végeket. Éppen ezek a kondicionáló szerek és adalékok teremtenek észrevehető különbséget a drága és olcsó samponok között. 


Azonban még a legmárkásabb sampon vásárlása esetében is érdemes megjegyezni, hogy a haj, akárcsak a körmök, halott szerkezet. Egyetlen drága sampon sem lehel új életet a hajba, az ápolószerek gyártóinak számos reklámígérete ellenére. Csak a haj ápolt megjelenését tudja megőrizni, és ehhez legalább 6-8 alkalommal le kell vágni a száraz hajvégeket egy évben.


Mindemellett a márkák gyakran adnak hozzá samponjaikhoz szilikonokat, amelyek simaságot és rugalmasságot biztosítanak a hajnak. Ahelyett, hogy élveznénk a kapott hatást, az emberek szándékosan a legártalmatlanabb összetételű mosószereket kezdik helyette keresni, és azt hiszik, hogy a szilikon elnehezíti a hajat és károsítja a környezetet. Nem nehéz olyan sampont találni, amely minimális szilikonmentességet tartalmaz vagy egyáltalán nincs benne ez az összetevő, de az a megjelenés, amelyet a szálak a mentes termék után kapnak, valószínűleg nem fog tetszeni az organikus ápolás kezdő támogatóinak.

 



 

4 megtekintés0 hozzászólás

Comments


bottom of page