top of page

Már megint 
a fejemen pörgök!

Szilágyi Virág újságíró, blogger, művészetterapeuta tanuló 

Nőnek lenni nem könnyű. Helyét nagyon kereső harminc körüli nőnek lenni még nehezebb. Ha te sem tudsz éjszaka aludni, az agyad azt mondja hogy kling-kling-kling, akkor gyere ide nem túl komolyan venni a mindennapi őrületet, és éjszaka is olvasni a végtelen összevisszaságot, amit élet néven mindannyian összehordunk. 

 

“Na mi van kisanyám?!” - fogad az egyik legjobb barátnőm akihez rohanok egy kávéra. Ő elmondja hogy megkérték a kezét, én meg épp a húszezredik pofáraesésem, a karrierbeli krízisem, vagy épp az aktuális katasztrofális szituációmat festem le neki a szavaimmal. (Nyugi, már megszokta, hogy velem MINDIG történik valami.) Akkor jött az ötlet, hogy ha már egyébként is írással foglalkozom, mi lenne ha ezt végre a saját magazinom keretein belül tenném meg anélkül, hogy határok közé lennék szorítva. 

 

A Kisanyám én vagyok. Szeretnék olyan értéket teremteni a világban, ami túlmutat a felszínes kapcsolódásokon, az ítélkezésen, vagy azokon a materiális dolgokon, amikhez túlságosan ragaszkodunk. Ahogy Feldmár András mondta: “Én nagyon pozitív ember vagyok, bár tulajdonképpen pesszimista. De én olyan pesszimista vagyok, hogy ha a legrosszabb nem következik be, akkor én már rettenetesen örülök”.  Ezen a szemléleten alapul ez a magazin is. Támogató erő, szemléletformáló, lelki támasz, ventillációs terep, és valami amit nem koszol be a világ felületes sekélyessége. 

 

Művészetterapeuta tanulóként tapasztaltam csak meg igazán, milyen szemléletmódváltással bír a közösség, mekkora ereje van, és micsoda sorsok vesznek körül minket nap mint nap. Hogy mennyi mindent tudunk adni egymásnak, mennyit tudunk segíteni már azzal is, ha humorosan tálaljuk a problémákat és nevetünk a nyomorunkot. Mert nyomorunk bizony van, és mindenkinek más, de egyformán nehéz. 

 

A klasszikus női témákon túl, például hogy mi a horoszkópod, mennyire menő a ruhád hol vetted? Vagy hogy milyen árnyalatú a rúzsod, én arról is szeretnék veled beszélgetni, hogy milyen titkokat rejt egy-egy művészeti alkotás, mi a pszichológiai háttere, neked mi a pszichológiai háttered és úgy egyáltalán, mégis mi ez az életnek nevezett nyüzsgés?! 

 

Szóval tarts velem, legyünk őrültek, mondjuk ki amit gondolunk, vitassuk meg a fontos témákat, sírjunk ha kell, csináljunk viccet a rossz dolgokból és nevessünk rajtuk. Csak tanuljuk meg végre, hogy egyszerűen semmi sem egyszerű, és tulajdonképpen annyira gáz minden, hogy már semmi sem gáz. 

Dolgozz velem magadon!

#MŰVÉSZETTERÁPIA

bottom of page